Ekonomi

Yerli hamsi 25 liradan tezgahta

Balık sezonunun başlamasıyla birlikte Trabzon’dan yola çıkan tekneler, geçtiğimiz günlerde ağlarına takılan yöresel hamsilerle limana dönüyor.

Ortahisar ilçesine bağlı Moloz mevkiinde balıkçı tezgahlarını süsleyen yöresel hamsi, fiyatıyla da vatandaşları sevindiriyor.

Tezgahlarda yerli hamsinin kilogramı 25-35 liradan alıcı buluyor. Ayrıca adet olarak satılan alabalık 50, palamut ve somon 60, levrek 140, çipura 120, mezgit 100, istavrit, yaban mersini ve sargan 65, tirsi balığı 40 liradan tüketiciye sunuluyor.

“Sezon harika olacak”

Balıkçı Ali Ofluoğlu, yerli hamsinin yeni ortaya çıkmaya başladığını söyledi.

Ofluoğlu, bugünlerde hamsinin şişmanladığını belirterek, “Trabzon’da halk hep yerli hamsiyi bekliyordu. Şu anda Trabzon hamsisi tezgahlarda yerini aldı ve 25 liradan satıyoruz.”

Hamsinin bol olmasını beklediklerine işaret eden Ofluoğlu, “İnşallah daha da artar, sezon bereketli geçer. Bekliyoruz. Müşterilerimize her zaman iyi ve taze balık sunmaya çalışıyoruz.”

Mehmet Can Örseloğlu da av döneminin güzel başladığını belirterek, vatandaşların özlediği ve hasretle beklediği yerli hamsinin tezgahları süslemeye başladığını kaydetti.

Örseloğlu, hamsinin önümüzdeki günlerde bollaşmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu